ردکردن این

واکنش اتحادیه اروپا به توقف پروتکل الحاقی از سوی ایران

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تصمیم ایران برای متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وب سایت رسمی شورای اتحادیه اروپا، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به تصمیم ایران برای متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی بیانیه‌ای صادر کرد.

وی در این بیانیه ضمن ابراز نگرانی بروکسل از توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی تهران، بار دیگر از برجام و بازگشت همه طرف‌های قرارداد به تعهدات خود تاکید کرد.
در بیانیه مذکور آمده است: اتحادیه اروپا بدینوسیله تعهد خود به پایبندی در خصوص برجام را در این نقطه حساس از زمان اعلام می‌دارد. ما تصمیم گرفته‌ایم تا به همکاری با جامعه بین المللی برای حفظ برجام ادامه دهیم و از اجرای کامل آن اطمینان حاصل کنیم.

همچنین در ادامه این بیانیه آمده است: ما عمیقاً از تصمیم ایران برای تعلیق اجرای پروتکل الحاقی و همچنین پادمان‌های شفاف سازی قید شده تحت برجام نگران هستیم. اگر (ایران) از این تصمیم خود بازنگردد، چنین تصمیمی به شکلی جدی توانایی آژانس برای تأیید مواد و فعالیت‌های هسته‌ای ایران و تصدیق صلح آمیز بودن این فعالیت‌ها را با مشکل مواجه خواهد ساخت.

 

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =