ردکردن این

تبلیغات ریاست جمهوری فقط مجازی

سیداسماعیل موسوی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پنجاه‌و‌نهمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که در وزارت کشور برگزار شد، به برگزاری انتخابات سال گذشته اشاره کرد و افزود: در ۲۸‌خرداد‌ماه سال‌۱۴۰۰، چهار انتخابات، ریاست‌جمهوری، خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا را خواهیم داشت.
موسوی به آسیب‌شناسی تأثیر کرونا بر انتخابات و تأثیر انتخابات بر کرونا اشاره کرد و افزود: این آسیب‌شناسی سه بازه زمانی قبل، بعد و روز رأی‌گیری را شامل می‌شود.
وی ادامه داد: قبل از رأی‌گیری که مرحله ثبت‌نام است و اپلیکیشنی طراحی شده است که هم از طریق موبایل، کامپیوتر و دفاتر پیشخوان قابل استفاده و ثبت‌نام است. با‌این‌حال اگر کسی نتوانست ثبت‌نام انجام دهد می‌تواند به فرمانداری و بخشداری و برای نامزدهای ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کند.
موسوی گفت: نکته دوم مکان شعبه است که این تعداد را از ۶۲‌هزار به ۷۰‌هزار افزایش دادیم یعنی ۸‌هزار شعبه اضافه کردیم که فضای باز و تهویه داشته باشند.
وی به تعداد افراد عوامل شعبه اشاره کرد و افزود: بیش از ۲‌میلیون نفر در ایام انتخابات به کار گرفته می‌شوند که برای این تعداد، ماسک، دستکش و رعایت فاصله پیش‌بینی شده است.
دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور بحث تبلیغات انتخابات را فصل شور و نشاط انتخابات دانست و افزود: به‌دلیل اهمیت سلامت مردم هرگونه تجمع تبلیغاتی ممنوع است اما نامزدها می‌توانند از پتانسیل رسانه ملی و فضاهای مجازی استفاده کنند.
وی در ادامه آسیب‌شناسی به روز رأی‌گیری اشاره کرد و گفت: به‌دلیل اینکه ممکن است عوامل تا ۷۲‌ساعت بعد در مکان رأی‌گیری باشند، آموزش داده شده تا با رعایت موارد بهداشتی نظیر اینکه از خودکار شخصی استفاده کنند، فاصله ۲‌متر رعایت شود و اینکه استامپ حذف شده و دستگاه احراز هویت ساخته شد، کمترین آسیب را داشته باشیم.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 19 =